امـانت نـیـوز
سایت خبری واطلاع رسانی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : غلامرضا خاکپور
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما آقای روحانی در تحقق دولت اعتدال موفق خواهد بود؟

برچسبها
بدینوسیله به اطلاع عموم کسانی که  طی سالیان گذشته در کلاسهای درس، کنفراسها، سخنرانیها، هیات تحریریه های مجلات، گفتگوها، جلسات و غیره شاهد تعریف، تایید و تمجید من از دکتر پیروز مجتهدزاده بوده اند می رسانم که بدلیل رفتارهای ناشایست، هتاکی و افترا زنی، دروغ پردازی مبتنی بر خیالبافی، نامه پراکنی و جنجال رسانه ای برای تخریب شخصیت دیگران ( بدون اینکه ادعاهایش در دادگاهی اثبات شود )  نه تنها ایشان مورد تایید نیست، بلکه از او دوری می گزینم و هیچ ارتباطی نیز با وی ندارم.

او پس از بازنشستگی و بازگشت از انگلیس و با سفارش مرحوم دکتر محمد حسن گنجی به اینجانب و با تلاشهای فوق العاده و حمایتهای من جذب گروه جغرافیای دانشگاه تربیت مدرس شد ولی بعدها از صداقت من و از فرصتهایی که در محیط دانشگاهی (تربیت مدرس) برایش فراهم شد برای تثبیت موقعیت و پیشبرد اغراض خود سو استفاده کرد.

تجربه من از او، درسی است برای دیگران که در دام افرادی چون او نیافتند.

با عرض پوزش از همه اشخاص حقیقی و حقوقی که از رفتارهای ناشایست او آسیب دیده اند.

 
دکتر محمدرضا حافظ نیا
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس
تهران- 30 شهریور 1392
نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
این مطلبی نیست که از سوی نویسنده این یاد داشت، پیروز مجتهدزاده، عنوان شده باشد: این مطلب را کسانی از همکاران ما در جغرافیای سیاسی و ژئوپولیتیک به نشانه انزجار از بیانات آقای دکتر حافظ نیا به هنگام اثبات غیر ماهرانه بزرگی های علمی تخیلی خود در مجلس بزرگداشتی که همدست وی، سردار صفوی در تاریخ 28 فروردین 1392برای نوچه خود تدارک دید، عنوان کرده و آن جلسه یاد شده را ترک نمودند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پس از نیل به رتبه استادی تمام رفتار و کردار آقای دکتر حافظ نیا به گونه ای تغییر کرد که آشکارا بیانگر آن است که ایشان واقعا باور کرده اند که این رتبه استادی تمام تدارک دیده برای ایشان توسط دبیر هیات ممیزه تربیت مدرس به کمک من از ایشان مرد دانشمندی ساخته است، چون ایشان در عمل نشان داده است که خود را متولی نهایی و در انتهای علم می بیند و با دریافت مقام ریاست انجمن ژئوپولیتیک جای خود را بر تارک انحصار در آموزش و پژوهش جغرافیای سیاسی و ژئوپولیتیک ایران تعیین کرده است و برای توقف انتشار کتاب "فلسفه ژئوپولیتیک" من اقرار دارد که به مسولان مربوطه در انتشارات سمت گفته است که "دید مجتهدزاده در ژئوپولیتیک غیر علمی، و فقط دید حافظ نیا در آن مبحث علمی است".


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گذشته از اعمال فشار علنی و مستقیم روی دانشجویان ضمن تدریس در کلاس ها برای نادیده گرفتن اندیشه ها و اندوخته هایم در این رشته و اصلاح اصطلاحات از سوی من، آقای دکتر حافظ نیا در دوران دو ساله ریاست بر انجمن یاد شده در نامه نگاری های پنهانی کتبا دانشجویان و همکاران را از پی گیری اصلاحات علمی من برحذر داشت و در بخشنامه ای کتبی به همکاران دانشگاهی و برخی رسانه ها دستور داد تا نسبت به درست نگاری واژه "ژئوپولیتیک" بی اعتنا بوده و اجبار دارند این واژه را به صورت نادرست قدیمی آن، "ژئوپلیتیک" بنویسند فقط به این دلیل که آن اصلاح در نگارش را مجتهدزاده متداول کرده است: توصیه هایی که مطلقا بر عهده انجمن های به اصطلاح علمی نیست و فقط بازگوینده سوء استفاده از موقعیت در آن گونه انجمن ها است برای ارضاء حس حسادت. بخش نامه های پنهانی تر (شفاهی یا کتبی) حتی دانشجویان رشته را مکلف کرده است که هر آنچه از نظریه ها و مفاهیم علمی که من متداول کرده و میکنم باید نادیده گرفته شود. پس از انتشار این رنج نامه آقای دکتر حافظ نیا علنا و رسما قطع هرگونه ارتباط با مجتهدزاده را به همه همکاران و دانشجویان این رشته دیکته کرده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
باید در سال های پایانی دهه 1360 یا سال های آغازین دهه 1370بوده باشد که روزی شخصی از تهران با من در لندن تماسی تلفنی حاصل کرده و خود را آقای محمد رضا حافظ نیا معرفی نمود. این شخص گفت که شماره تلفن مرا از آقای دکتر گنجی گرفته و با اجازه ایشان با من صحبت می کند، پس از ستایش فراوان از تالیفاتم در جغرافیای سیاسی و خلیج فارس، به ویژه کتاب من در باره "تنگه هرمز" که همان هنگام به فارسی ترجمه و در ایران منتشر شده بود، خواستار کمک من شد برای ادامه تحصیلش در سطح دکتری نزد من در دانشگاه لندن. من وعده همه گونه کمک را دادم و دیگر از این شخص خبری نشد تا سال 1379 که او برای دعوت از من به دانشگاه تربیت مدرس در تهران به من مراجعه کرد. ایشان که مدعی است سپاه پاسداران خراسان را قبلا تاسیس کرده بود، ظاهرا در این مدت کمتر یا بیشتر از ده سال ایشان هم دانشگاه تربیت مدرس (یا جغرافیای سیاسی آن دانشگاه) را تاسیس کرد و هم دکترای خودش را در همان دانشگاه تکمیل کرد و هم در همان دانشگاه در سطح دانشیاری خدمت می کرد. ایشان در این ادعاهای قدرتمندی حتی دقت ندارد که گرفتن دکترا از دانشگاهی که خود تاسیس کرده است، به این معنی است که او درجه دکترایش را از خودش گرفته است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جاعلان عنوان دکتری: ایراج افشار سیستانی، احمد اقتداری و مجید تفرشی "پدر" خلیج فارس شدند
موارد اصلی اقدامات آقای صادق خرازی را در راس هیات ترور شخصیت مجتهدزاده می توانم در سه راستای اصلی دسته بندی کنم به این قرار:


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

emruz ham az yeki az dustanam shenidam ke,darodaste atrafian mashaee, goftan be khatere sokhananetun dar yek ruzname ya majjale amricaee, ke gofte budin iran ro tajziye konid!, mikhan oumadin tehran azyatetun konan. khastan behetun ekhtar bedam ke movazeb bashid,ke hamun kari ke ba ramin jahanbaglu kardan ro ba shoma ham nakonan

 

امروز هم از یکی از دوستانم شنیدم که دارو دسته اطرافیان مشائی گفتن به خاطر سخنانتون در یک روزنامه یا مجله امریکائی که گفته بودین ایران رو تجزیه کنید! میخان اومدین تهران اذیتتون کنن. خواستن بهتون اخطار بدم که مواظب باشید که همون کاری که با رامین جهانبگلو کردن رو با شما هم نکنن.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

استخدام حیرت انگیز در دانشگاه تربیت مدرس

و اخراج شگفت آورتر از آن دانشگاه

از دکتر پیروز مجتهدزاده

استاد دانشگاه تهران

حیرت آور و شگفت انگیز از آن جهت که دانشگاهی در ایران یک استاد سرشناس بین المللی را به وطن بازگردانده و اسیر کوته نظری ها می سازدش و به همان دلایل اخراجش می کند، سپس این تصمیم را به عنوان "اشتباه" پس گرفته و پس آنگاه دوباره اخراجش می کند.
  شایان دقت حقوقی فراوان است که وقتی ریاست دانشگاهی چند ماه پس از صدور دستور اخراج عضو هیات علمی، آن اقدام را "نادرست" و "سوء تفاهم" بخواند، در حقیقت اخراج مجدد به همان دلایل اولیه را خلاف همه اصول اخلاقی و اسلامی و انسانی و  کاملا خلاف قانون اعلام کرده است...


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در دیدار اخیر هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب، ایشان بر استفاده‌ی دولت از ظرفیت‌های درون‌زای كشور تأكید كردند. این اشاره هم می‌تواند در خصوص سرمایه‌های فیزیكی، سخت‌افزاری و مهارت‌های انسانی مطرح باشد؛ مانند «قانون حداكثر استفاده از توان فنی و مهندسی تولیدی و صنعتی و اجرایی كشور در اجرای پروژه‌ها» مصوب ۱۳۷۵ و هم در بعد سرمایه‌های فكری و الگوهای نرم‌افزاری. در این یادداشت به واكاوی بعد دوم یعنی توجه به سرمایه‌های فكری و نرم‌افزاری داخلی می‌پردازیم.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، امام خامنه ای، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
این شیوه حضور در فضای مجازی بیش از اینکه به مثابه شیوه ای از دیپلماسی عمومی تلقی شود، به عنوان عملی انفعالی تلقی می شود که ناخواسته منافع آن عاید صهیونیستها خواهد شد. در این میان این سئوال مطرح است که چرا وزیر محترم در مورد هولوکاستی که امروز در بحرین و عربستان بر علیه شیعیان این دو کشور رخ می دهد، چیزی نمی نویسد؟


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، امام خامنه ای، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 20 شهریور 1392 :: نویسنده : غلامرضا خاکپور
به موجب اصل یكصدویازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: «هرگاه رهبر از انجام وظایف قانونى خود ناتوان شود یا فاقد یكى از شرایط مذكور در اصول پنجم و یكصدونهم گردد یا معلوم شود از آغاز فاقد بعضى از شرایط بوده است، از مقام خود بركنار خواهد شد. تشخیص این امر به عهده‌ی خبرگان مذكور در اصل یكصدوهشتم مى‌باشد.»


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، امام خامنه ای، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
افراط‌گرایان باید توجه داشته باشند مردم ایران دچار «آلزایمر سیاسی» نشده‌اند و هیچگاه گفتار و رفتار شما در گذشته را فراموش نخواهند کرد. از طرف دیگر، مردم نمی‌توانند چهره دلسوزانه شما نسبت به سرنوشت کشور و مصالح عمومی را با واقعیت منطبق بدانند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 شهریور 1392 :: نویسنده : غلامرضا خاکپور
اوباما و جان كری حاضر نیستند اعتراض مردم جهان و حتی اكثریت ملت آمریكا را به این جنگ افروزی كه در نظرسنجی ها اعلام شده، بشنوند فریادهای ضد جنگ از پنج قاره جهان به گوش می رسد.

ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد حمله اخیر جوانان عراقی به پادگان اشرف و هلاکت تعدادی از سران منافقین، اهمیت راهبردی وسیعی در تحولات آینده منطقه دارد.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، امام خامنه ای، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بچه شیعه! ضریح خانوم زینب یه نشونه است، یه علامت تا ما راه رو گم نكنیم. ولى عمراً هدف نیست. شعارهامون رو عوض كنیم. همین طور نگاه مون رو.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic