تبلیغات
امـانت نـیـوز - دولت با کمک مجلس مشکلات را حل می کند
 
امـانت نـیـوز
سایت خبری واطلاع رسانی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : غلامرضا خاکپور
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما آقای روحانی در تحقق دولت اعتدال موفق خواهد بود؟

برچسبها
رئیس جمهور منتخب گفت: دولت با حمایت مجلس می‌تواند مشکلات را حل کند. دولت با کمک مجلس و قوه قضاییه و تمامی نهادها، تشکل‌ها، احزاب و گروه‌ها و با همدلی و همکاری، می‌تواند از سد مشکلات عبور کند.
به گزارش جهان، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور منتخب در مراسم ضیافت افطاری در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنانی، گفت: در برابر دشمن درشت سخن گفتن راه‌حل نیست بلکه باید دشمن و نقشه‌های آن را بشناسیم. باید در برابر نقشه دشمن تدبیر کنیم، باید مدیریت کنیم. سخن گفتن و فریاد زدن گاهی ممکن است زیبا باشد اما حتما کافی نیست. اگر دولت و مجلس برای سهم مشکلات داخلی و مسائل جهانی به نظر واحد برسند، کار بسیار ساده خواهد شد.

وی ادامه‌داد: بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری که الحق مردم در این راه سنگ تمام گذاشتند و شکوه آفریدند و صحنه‌ای را خلق کردند که حتی دشمنان را به حیرت وادار کرد، هیچ‌کس نتوانست در این انتخابات زیبا و با شکوه در داخل و خارج تردید کند.

رئیس جمهور منتخب در ادامه تصریح‌کرد:هیچ‌کس نتوانست لبخند ملت را منکر شود. شادی مردم را همه جهانیان به همراه عنوان برگ زرین تاریخ ایران شاهد و گواه بودند. همه اقوام، مذاهب به صحنه آمدند. پیداست مردم ما احساس کردند که نظام و کشور نیاز به پشتیبانی و حضور دارند و ملت با حضورش، بزرگترین پشتیبانی را انجام داد و راه را تسهیل کرد.

روحانی با بیان اینکه دولت آینده علی‌رغم تمامی مشکلات سه سرمایه بزرگ را در کنار خود دارد، اولین سرمایه را حمایت، اعتماد و کمک مردم دانست و افزود: مردم با همه وجود مشکلات کشور را لمس می‌کنند. اگر کسی مشکل مردم را به آنها نگوید، فقط دل مردم را آزرده و آن‌ها ار عصبانی کرده است. یاوه‌گویی مشکلی را حل نمی‌کند، باید با دل مردم و زندگی‌شان هم‌صدا باشیم.

وی با اشاره به اینکه مردم در این انتخابات نشان دادند و اعلام کردند که برای چهار سال به صحنه آمده‌اند، گفت: باید از این سرمایه بزرگ نظام به خوبی پاسداری کرد.
 
رئیس جمهور منتخب در ادامه دومین سرمایه دولت آینده را حمایت مقام معظم رهبری دانست و گفت: مقام معظم رهبری در ایجاد این حرکت ملی نقش بسزایی داشتند. بیانات، رهنمودها و هدایت‌های ایشان بسیار تاثیرگذار بود. ایشان فرموده‌اند که از دولت آینده حمایت خواهند کرد. حمایت ایشان سرمایه بزرگی برای دولت و همه ما خواهد بود.روحانی در بخش دیگری از سخنانش سومین سرمایه دولت آینده را همکاری قوای سه‌گانه با یکدیگر دانست و اظهار کرد: دولت با حمایت مجلس می‌تواند مشکلات را حل کند. دولت با کمک مجلس و قوه قضاییه و تمامی نهادها، تشکل‌ها، احزاب و گروه‌ها و با همدلی و همکاری، می‌تواند از سد مشکلات عبور کند. ما با این سه سرمایه و ملت بزرگ و با وجود دشمنان بزرگ بی‌تردید می‌توانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و از این پیچ تاریخی به حول و قوه الهی به کمک حق و با عنایت اهل بیت و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) می‌توانیم عبور کنیم.

رییس جمهوری منتخب در ادامه در تبیین اقدامات انجام شده برای تشکیل کابینه یازدهم گفت: قرار ما بعد از اعلام نتیجه انتخابات تا روز تنفیذ و تحلیف معرفی کابینه بود که این وظیفه من و دوستانمان است که در این راه ترجیح دادم از زاویه دیگری کار را شروع کنم.

روحانی تصریح‌کرد: به ذهنم آمد یک بار دیگر اوضاع کشور را مرور کنم. بر این اساس مسائل کشور را مورد بررسی قرار دادیم و مشکلات و امکانات کشور را بررسی کردیم تا به فکر یارانی باشیم که با این امکانات مشکلات کشور را حل و فصل کنند. برای این منظور چهار کارگروه اقتصادی، سیاست خارجی، سیاست داخلی و مسائل فرهنگی و اجتماعی تشکیل دادیم.

وی افزود: زیر نظر این چهار کمیته 20 کارگروه مشغول به کار هستند، از 500 نفر از صاحبنظران و شخصیت‌های فرهیخته، دانشگاهی، با سابقه کار اجرایی یا قانونگذاری و بسیاری از تشکل‌های مردمی استمداد طلبیدیم تا یک بار دیگر اوضاع کشور را بررسی کنیم.

وی تصریح‌کرد: در این راه از مسوولان فعلی اجرایی کشور نیز استفاده کرده و وضعیت کشور را از آنها جویا شدیم اما نتیجه عملی و گزارشات کارگروه‌ها و مسوولان فاصله زیادی با یکدیگر داشت. کارگروه‌ها وضع کشور را به گونه‌ای دیگر و آمار و ارقامی تشریح می‌کردند و مسوولان فعلی گزارشات کتبی و شفاهی با آمار دیگری می‌دهند که با یکدیگر تفاوت دارد.

رییس جمهور منتخب در ادامه گفت: دولت با شروع کارش در 100 روز اول، تلاش می‌کند واقعیات کشور را به مردم و رهبری و نمایندگان ملت بگوید. دولت آینده خواهد گفت که چه چیزی را تحویل گرفته و با چه مشکلاتی مواجه است و راه‌حل را چگونه می‌بیند.

وی در مورد انتخاب کابینه‌اش گفت: از سوی تشکل‌ها، صاحبنظران و فرهیختگان و سایر دوستان و همچنین کارگروه‌هان اسامی برای تعیین کابینه به ما رسیده است که از همه لیست‌ها استفاده خواهیم کرد. امیدواریم با کمک مجلس در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کابینه شایسته برای اداره کشور تشکیل دهیم. این کار به حول و قوه الهی امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب تاکید کرد: مجلس، رییس جمهوری و همه یک هدف یعنی پیشبرد کشور دنبال می‌کند. وقتی به آمار و ارقام بودجه نگاه می‌کنیم و گزارشات سازمان مدیریت را مورد بررسی قرار می‌دهیم، به این موضوع پی می‌بریم که ماهیت اجرای بودجه با مصوبه‌اش بسیار فاصله دارد.وی افزود: باید برای اجرایی شدن بودجه و یا حل برخی از مسائل بودجه همدیگر را یاری کنیم تا بتوانیم در سال جاری، بودجه را اجرایی کنیم.

رئیس جمهور منتخب در ادامه در مورد یارانه‌ها نیز گفت: در بحث یارانه، همانطور که شما می‌دانید، منابع یارانه با هزینه یارانه نقدی فاصله دارد. مجلس برای حل این مشکل راه‌حلی را پیش بینی کرد تا براساس آن حامل‌های انرژی قیمت‌گذاری جدیدی شود، اما قانون اجرا نشد. این در حالی است که باید حداقل از اول تیرماه اجرا می‌شد، فعلا برای صرف منابع هزینه‌ای حرکت‌های سریعی انجام می‌شود و برای تامین منابع درآمدی قدمی برداشته نمی‌شود. هرچه هم گفته می‌شود، می‌گویند دولت آینده این کارها را انجام می‌دهد.

روحانی در ادامه اظهارداشت: دولت آینده ترس و وحشتی از این موضوع ندارد، اما در عین حال حواسمان جمع باشد که این مردم برای حل مشکلات کشور امید بسته‌اند. خوب است همه در این راه قدم برداریم تا پاسخگوی مردم باشیم.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: مباحث زیادی درخصوص قیمت ارز، مشکلات بانک‌ها و یارانه‌ها وجود دارد که به دلیل نزدیکی به اذان مغرب، آنها را طرح نمی‌کنم و در فرصت دیگر با مجلس در میان می‌گذارم.

لاریجانی: روحانی به اصل خویش بازگشت/ وحدت ضرورت دارد

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به بیان حدیث معراج پرداخت و گفت: در این حدیث آمده است که خداوند به پیامبر(ص) فرمودند‌ ای احمد آیا می‌دانی ‌ثمر روزه چیست. پیامبر خدا عرض کرد خیر. خداوند متعال فرمود ثمره روزه کم خوردن و کم گفتن است و ثمره سکوت حکمت و ثمر حکمت معرفت و ثمره معرفت یقین است و وقتی انسانی به یقین برسد، دیگر ترس سپری کردن روزگار را ندارد‌ و این مقام صاحبان رضاست.
 
وی بر همین اساس اظهار امیدواری کرد ‌در ماه مبارک رمضان میدان سازندگی معنوی برای همه ‌نمایندگان فراهم شود.
 
 رئیس مجلس در ادامه سخنان خود گفت: خدمت برادر گرامی حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم و همراهانشان خوشامد عرض می‌کنیم، البته جناب آقای روحانی جزو رجال سیاسی مجلس نیز محسوب می‌شود که سال‌ها در پارلمان مسئولیت‌های مختلف داشته است از این جهت امروز به اصل خویش بازگشتند.
 
 لاریجانی خطاب به حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: جناب آقای روحانی، جنابعالی میهمان عزیزی برای ما هستید که امروز مسئولیت سنگین قوه مجریه را برعهده گرفتید. خوشبختانه سال‌ها در مسئولیت مهم دبیر شورای عالی امنیت ملی با مسائل کلان کشور از نزدیک آشنا بودید‌ لذا ما امیدواریم این دو برگ یعنی سابقه پارلمانی و سابقه شورای عالی امنیت ملی کمک کند تا در این شرایط حساس که مسائل کشور با پیچیدگی‌های مختلفی مواجه است، بتوانید با تدبیر و اتخاذ تصمیمات عاقلانه و علمی مسیر کشور را هموار کنید.
 
وی برهمین اساس تاکید کرد: البته مسائل کشور با یکدیگر ارتباط وسیعی دارند و طبعا نگاه جامع‌الاساس برای اداره کشور نیاز است اما می‌توان یک ارزیابی کلی از شرایط را در این زمان کوتاه بیان کرد تا فتح بابی برای مذاکرات باشد.
 


رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس گفت: نکته نخست این است که در مسائل امنیت داخلی با مسئله پیچیده‌ای مواجه نیستیم گرچه مسائل خردی وجود دارد که باید با تدبیر در آینده به آنها پرداخت تا تبدیل به زخم‌های مزمن نگردند؛ نظیر برخی از شرارت‌ها و سرقت‌های مسلحانه که آرامش روانی جامعه را به هم می‌زند و خوشبختانه هم قوه قضائیه و هم نیروهای نظامی و امنیتی به آن توجه کردند و امروز یکی از مسائلی است که واقعا درگیر است.
 
 لاریجانی اضافه کرد: دوم در مسائل سیاسی داخلی بیش از هر زمان وحدت و همدلی در سطوح مختلف ضرورت دارد تا در مصاف اقتصادی و بین‌‌المللی پشتوانه ملی قوی وجود داشته باشد. پس از انتخابات اخیر این زمینه بیشتر فراهم شده است لذا نگهداری و تعمیق این روحیه وفاق در کشور اهمیت بسیاری دارد‌ چرا‌که قانونگرایی در این نگهداری وفاق بسیار با اهمیت است و ثانیا ایجاد چتر وحدت به تمامی صاحبان آرای متکثر از طریق مشارکت دادن آنها در مسائل و سوم تقویت شعائر دینی و انقلابی و آرما‌ن‌های امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب به این کمک می‌کند.
 
وی تصریح کرد: برخی تندروی‌ها و بداخلاقی‌ها و حرمت‌شکنی‌ها که حتی حرمت حرم را نگه نداشتند، سبب تشدید اختلافات و آشفتگی در برخی ساحت‌های سیاسی شد که باید به عنوان ضایعه سیاسی از آن نام برد.
 


وی افزود: نکته سوم این است که در بعد منطقه‌ای و فضای پرمنازعه چند ساله اخیر و‌ دخالت نیروهای زورگو استراتژی جمهوری اسلامی در مددرساندن به ملت‌ها در جهت تحقق مردمسالاری در نهضت بیداری اسلامی بسیار سنجیده و حکیمانه بود و امروز چه د‌ر لبنان و چه در فلسطین و عراق و افغانستان و چه کشورهای انقلاب شده ظرفیت‌های بزرگ مردمسالاری ایجاد شده که وحشت استکبار و صهیونیسم را باعث شده است البته به همین میزان مخاطرات برای منطقه وجود دارد و گاه مخاطرات تصنعی ایجاد کرده‌اند که نمونه آن د‌ر ایجاد جریان‌های افراطی و تروریستی و دامن زدن به اختلافات مذهبی شیعه و سنی است. 
 
 رئیس مجلس خاطرنشان کرد: امروز این جریان‌های افراطی و تندرو بلای جان مسلمانان شده‌اند که مستمراً ضربه به جامعه مسلمانان می‌زنند گرچه حوادث اخیر مصر نگرانی‌هایی را برای مسلمانان ایجاد کرده است که خود ریشه‌های مختلفی دارد اما باید تلاش کرد این حوادث روند دموکراسی‌خواهی در منطقه را لطمه نزند، بخصوص در مصر که کشور مهمی در عالم اسلام و عالم عرب است و ارتش این کشور به دلیل سوابق درخشان از افتخارات دفاعی اسلام محسوب می‌شود، توقع این است که مراقبت کنند تا این اختلافات سیاسی به جنگ داخلی و کشتار تبدیل نشود.
نوع مطلب : اخبار روز، ریاست جمهوری ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:39 ق.ظ
Hello there! This is my first comment here so
I just wanted to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading your posts.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that
go over the same subjects? Thanks!
جمعه 10 شهریور 1396 08:12 ق.ظ
Wow that was strange. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked
submit my comment didn't appear. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say
fantastic blog!
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:57 ب.ظ
It's remarkable to go to see this website and reading the views of all colleagues about this article, while I am also eager of getting experience.
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:58 ب.ظ
You actually make it appear really easy with your presentation but I to find
this topic to be really something that I feel
I'd by no means understand. It seems too complicated and very extensive for me.
I am having a look forward for your subsequent put up, I'll
try to get the dangle of it!
جمعه 6 مرداد 1396 06:41 ب.ظ
Valuable information. Fortunate me I found your site accidentally,
and I am shocked why this twist of fate did not came about in advance!
I bookmarked it.
جمعه 6 مرداد 1396 09:16 ق.ظ
It's a pity you don't have a donate button! I'd
most certainly donate to this outstanding blog! I guess for now i'll settle
for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to fresh updates and will talk about this website with my Facebook group.
Talk soon!
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 04:19 ب.ظ
Hi there outstanding website! Does running a blog
similar to this require a lot of work? I've no expertise in computer programming
but I was hoping to start my own blog soon. Anyhow,
should you have any suggestions or tips for new blog owners please share.
I know this is off topic but I just had to ask. Thanks a lot!
جمعه 25 فروردین 1396 04:48 ق.ظ
Hi there, just became alert to your blog through
Google, and found that it's truly informative. I'm going to watch out for brussels.

I will be grateful if you continue this in future.

Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!
یکشنبه 20 فروردین 1396 08:37 ب.ظ
Greetings! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a
new project in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on.
You have done a wonderful job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :